21 grudnia 2015

Nowe posty, grudzień 2015

http://czerwonypiach.pl/
Czerwony Piach autorstwa Vessny; high fantasy

– Co to za robota, ta, o której wspomniałeś?
– Chodzi o poszukanie pewnych osób.
– Konkretnie – dopytywała.
– Handlarzy.
– Handlarzy niltheą, jak się spodziewam. – Nagle ton jej głosu jakby zbladł, pomiędzy niedawną ekscytację wkradły się drobinki złości, które stały się jeszcze bardziej wyraźne, gdy na powrót spojrzał w jej oczy.
– Coś nie tak? – zapytał, szczerze zdziwiony.
– Nie pomogę ci, wybacz.


http://krew-polnocy.blogspot.com
Krew Północy autorstwa Nitif; dark fantasy

Bolało go całe ciało, ale jeszcze większy ból odczuwał gdzieś wewnątrz... Przycisnął dłoń do klatki piersiowej i starał się odszukać w pamięci słowo, jakim ludzie określali to coś w środku.
– Serce – usłyszał nad sobą głos, który przeszył szum deszczu.
Serce, przypomniał sobie. Miejsce, gdzie dusza cierpi najbardziej.


http://opowiadaniafantasyz.blog.pl/
Kwestia skutków autorstwa Rocky Drago; high fantasy

 Tamrok spuścił swą kudłatą głowę, najwyraźniej nie do końca dowierzając zapewnieniom Ervilla. Dotychczasowe doświadczenia nauczyły go czegoś wręcz dokładnie odwrotnego. Tkwiąc cały czas w odizolowaniu, skonstruował w swej głowie nie do końca oddającą realia wizję świata, w której on, jako manifestacja niedoskonałości natury, skazany jest, czy tego chce, czy nie, na rolę antagonisty w stosunku do reszty społeczeństwa. Sama jego fizjonomia była więc w jego oczach tym, co wykluczało możliwość przestawania z innymi ludźmi.


http://utracony-tron.blogspot.com/
Utracony tron autorstwa Jaenelle; high fantasy

– Jesteś zielarką? – zainteresowała się Miranda.
– Czarownicą – odpowiedział natychmiast Gelu, chociaż były to tylko jego przypuszczenia, jednak uśmiech, jaki pojawił się na twarzy Fan Ling, natychmiast je rozwiał.
– Sprytny jesteś, młodzieńcze, ale…
Urwała, gdyż w tym samym momencie Miranda wypuściła z rąk kubek. Napój wylał się na stół, a naczynie potoczyło się i z trzaskiem spadło na podłogę. Po chwili królowa zachwiała się na krześle, po czym przechyliła się i nieprzytomna upadła na kolana Gelu.
Umysł elfa zareagował błyskawicznie, jednak z przerażeniem odkrył, że ciało nie chciało go słuchać. Chociaż wytężał całą siłę woli, nie mógł ruszyć ręką, by wyciągnąć sztylet i wbić go w pierś Fan Ling, zanim spróbuje kolejnych sztuczek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.