1 października 2014

Urban fantasy

http://nieprzetlumaczalne.blogspot.com/
Nieprzetłumaczalne (Kohaku)
Po pojawieniu się w nowym wymiarze Hanael próbuje ułożyć sobie namiastkę życia. Dotrwać do jutra, nie przywiązując się szczególnie do niczego. W końcu wie, że gdy tylko zacznie, jego pościg pojawi się, żeby wszystko zniszczyć i zmusić go do kolejnej ucieczki.
Błędny krąg działa ― do momentu, w którym przypadkowo wplątuje się w niego losowy obywatel. Teraz Hanael nie może już pilnować tylko siebie; teraz musi ratować jeszcze Keitha Nealla. A ten koniecznie chce dostać z powrotem swoje normalne życie.
Coś, czego Hanael nie jest w mocy mu dać. 


http://tam-gdzie-sa-ukryte-moje-demony.blogspot.com/
Tam, gdzie ukryte są moje demony (kumulak)
Historia opowiada o Jules, szesnastoletniej miłośniczce ryzyka i przygód. Pewnego dnia podczas szkolnego festynu, następuje szereg dramatycznych zdarzeń, po których jej życie zmienia się o 180 stopni. Zostaje wprowadzona w burzliwy, emanujący nocnym tętnem świat pełen istot, które wcześniej nie opuszczały stron książek. Poznaje nowych przyjaciół i nowych wrogów. Nie można stwierdzić, kto mówi prawdę, a kto nie. Komu powinna zaufać?


Twarzownik (destrakszyn.)
Jeden talent, który przyćmi nieudolność we wszystkim innym. Jeśli jednak twoja zdolność przynosi tylko kłopoty, musisz ją ukrywać. Chcesz być wykorzystana? Na śmierć?
Rita ma umiejętności, które nie nadają się do niczego dobrego i są wiecznym utrapieniem. Kiedy przyjaciółka oferuje wykorzystanie ich w słusznym celu, Rita odmawia – będzie zmuszona przebywać ze zmiennokształtnym, a jego czułe zmysły oraz bystry umysł mogą przejrzeć przebranie. Jeżeli zaś pozna prawdziwą tożsamość dziewczyny, nie zawaha się przed morderstwem. Chroń stado! Za wszelką cenę!
Jednak kilka godzin później Rita zmienia zdanie. Sprawa porwań nagle staje się osobistym problemem i nie ma już znaczenia, czy zabiją. Znajdź moją córkę. Błagam.


http://urbn-fntsy.blogspot.com/
Urban fantasy (KikyoBeta)
Tytuł wiele mówi - trochę miasta, ale również trochę paranormalnych motywów, trochę rozłupywanych czaszek i wyrywanych na porządku dziennym flaków.


http://uwazaj-na-trolle.blogspot.com/
Uważaj na trolle (Moncjusz)
Marcel Sławiński marzy o zmianie statusu społecznego z „czarodziej” na „czarnoksiężnik”, ale nie jest to łatwe, szczególnie gdy lekcję o trollach przerywa mu napad… trolla. Od tamtego momentu nie może pozbyć się nieproszonych gości ze swojego życia, w szczególności wielkich i paskudnych stworów, ale także niepozornej dziewczyny, której jedyna niezwykłość objawia się w ojcu, wierzącym we wszystko, co nadnaturalne. Zresztą słusznie. Okazuje się bowiem, że Marcel nie jest jedyną osobą, na którą czyhają trolle, a Kaja Figlewicz przez przypadek staje im na drodze do tej osoby. A to dopiero początek kłopotów.
W pozostałych rolach: jeszcze więcej trolli, Boże Narodzenie, zła nastolatka, która niestety potrafi czarować, przejścia do Narnii (albo nie), wódka o nazwie „Wódka”, smoki, bandyci, narwani hotelarze i nadużycie czteroliterowego słowa na „d” (i nie chodzi o „dłoń”).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.