1 października 2014

Low fantasy


http://anielskie-szepty.blogspot.com/
Anielskie Szepty (Elif)
ZAKOŃCZONE
Corinne i Dante to małżeństwo, które kilka lat temu spotkała ogromna tragedia. Kobieta powoli popada w depresję, a jej mąż rzuca się w wir pracy. Czy jedynym lekarstwem na ich troski będzie mały chłopiec, którego postanawiają zaadoptować?


http://bractwo-yokai.blogspot.com/
Bractwo Yōkai (tpiapiac)
– Daj to ci pomogę – usłyszałem, ale zanim zorientowałem się co Alex zamierza, poczułem mocne uderzenie. Zatoczyłem się i upadłem na ścianę. Kopniak w brzuch był tak mocny, że ledwo łapałem oddech. Narastający gniew osiągnął swoje apogeum i w jednej chwili, nagły zastrzyk adrenaliny dodał mi heroicznej siły. Wstałem z impetem i rzuciłem się na „napastnika”. Chwyciłem go za ramiona i przydusiłem do przeciwległej elewacji. Nie trudził się z powstrzymaniem mnie przed zrobieniem mu krzywdy, co wzburzało mnie jeszcze bardziej. Uśmiechał się pobłażliwie.
– No, nareszcie! – powiedział, składając teatralne dzięki ku niebiosom. – Przebudziłeś się, Kitsune – powiedział, a zaraz potem dmuchnął mi w twarz. Chwilę później leżałem bezwładnie na posadzce. Przez krótki moment byłem jeszcze świadomy tego co się wokół mnie dzieje. Alex obszedł moje ciało dookoła i kucnął przy mojej twarzy. Nachylił się i szepnął mi do ucha – Może będą z ciebie ludzie – zaraz po tym, nastała ciemność.Drugie Życie Raven Black (Sztyletnica)
ZAKOŃCZONE
Główną bohaterką tego opowiadania jest Raven, zamknięta w sobie, pesymistyczna i trochę mroczna nastolatka. Jej życie nie jest normalne, ale stara się żeby było jak najbliższe temu które prowadza zwykli ludzie. Jej życie w ciągu kilku dni wywraca się do góry nogami. Raven dowiaduje się że jest dziedziczką wielkiej mocy. Nagle zostaje ona wciągnięta w sieć intryg, których nici zostały utkane tysiące lat przed jej narodzinami, i czy tego chce czy nie musi wziąść udział w grze która zaczęła się za czasów panowania faraonów.


Dworskie Intrygi (Allz)
ZAKOŃCZONE
Maureen została mianowana na dowódcę straży przybocznej nowego króla Shryuko. Musi zebrać grupę ludzi, ale nie ma na to wiele czasu. Władca zaplanował wielki bal otwierający nowy etap jego życia. Czy kobieta poradzi sobie z zadaniem? Kto czyha na życie Milana? Kto umrze, a kto przeżyje?


http://gajowa-siedem.blogspot.com/
Gajowa 7 (Beatrice)
Łucja ma problem. I to nie byle jaki, lecz Problem przez wielkie "P" - posiada wyjątkowo wybuchowy charakter. Dosłownie. Nieustannie zdarza jej się coś podpalić i absolutnie nie robi tego specjalnie. Nic nie może przecież poradzić, że ludzie wciąż ją drażnią, denerwują lub zwyczajnie sobie kpią, a wtedy BUM! Wszystko wokół idzie z dymem. To jest właśnie powód, przez który dziewczyna często zmienia szkołę - niezależnie jakby się nie starała, w końcu i tak ją wyrzucają.
W ten sposób Łucja, jej bardzo niefrasobliwi rodzice, trzy młodsze siostry oraz kolejna w drodze, trafiają do położonej na końcu świata Łysogóry Nowej. Tam, przy ulicy Gajowej, stoi odziedziczony po nieznanej nikomu ciotecznej babce dom.
A to dopiero początek kłopotów Łucji.


http://klatwa-niesmiertelnosci.blogspot.com/
Veronique Vigee-Lebrun jest wampirzycą, która urodziła się w szanowanej rodzinie szlacheckiej. Zakochuje się w Alexandrze – zwykłym śmiertelniku. Po paru latach Alexander dołącza do potężnej rodziny nieśmiertelnych, jednak przemiana wyzwoliła w nim najgorszą z możliwych żądz – głód. Od tamtej pory jedna tragedia goni drugą. Intrygi oraz spiski wiszą w powietrzu. Tylko co z tym wszystkim ma wspólnego matka nieśmiertelnych – Lilith?


Księżniczka Przeklętych (Rena)
ZAKOŃCZONE
Przeklęci
Uniknęli śmierci tylko po to, aby teraz żyć wiecznie
Para kochanków
Spotykają się w każdym wcieleniu tylko po to, aby ktoś znów ich rozdzielił
Złoty miecz,
którego nawet Twórczyni się boi
I Księżniczka,
która może to wszystko zakończyć
Wojna pomiędzy zwolennikami Twórczyni, a zwolennikami Księżniczki, niedługo się rozpocznie!
A ty, po której stronie staniesz?


http://legenda-elleshara.blogspot.com/
Legenda Elleshara (Jaenelle)
Edmund Kamose Haviland wraz z grupą specjalistów podczas letnich wakacji wyjeżdża do Egiptu, by wziąć udział w przeszukiwaniu piramid. Archeologów szczególnie interesuje jeden artefakt – berło Elleshara, wielkiego egipskiego wojownika. Miejscowe legendy mówią, że przedmiot jest zaczarowany i lepiej, aby pozostał w ukryciu, jednak nikt z członków ekspedycji nie bierze tych słów na poważnie.
Powolna praca nie przypada do gustu Kamose. Aby przełamać nudę i monotonię, mężczyzna pewnego dnia postanawia na własną rękę zbadać wnętrze piramidy, co kończy się wypadkiem i utratą przytomności. Gdy Kamose się budzi, okazuje się, że znajduje się w starożytnym Egipcie, niemal 1390 lat przed naszą erą. Najgorsze jednak jest to, że ten świat całkowicie różni się od tego, o którym uczył się z książek, ponieważ magia istnieje tutaj naprawdę.


http://lickanthronicon.blogspot.com
Lickanthronicon (Syriusz)
Kastor, umawiając się na spotkanie z kolejną ofiarą, liczył na sukces. Tajemnicza dziewczyna okazała się jednak jedną wielką pomyłką pod każdym możliwym względem. Ich spotkanie namotało w życiu wielu osób.
Kim naprawdę okazała się być Amelia i jak w rzeczywistości się nazywa?
Grupa młodych ludzi z Trójmiasta, ze względu na swoje magiczne pochodzenie, prowadzi podwójne życie. To przytłaczające, gdy wszystko co robisz na codzień jest jedną, wielką grą, w której nietrudno zatracić własną tożsamość.
Nagle jedyne rozwiązanie, możliwość ucieczki od tego szaleństwa staje przed nimi otworem. Jednak jaką cenę będą musieli zapłacić, by po nie sięgnąć?
Potomkowie osób wygnanych z Agharty również nie mają do niej wstępu. Czy tę zasadę można zmienić? Czy da się wzniecić kolejny bunt i czy nie będzie to, po raz kolejny, przelewanie krwi na marne?
Co łączy ze sobą syna policjanta, chłopaka z bogatej rodziny, ekscentrycznego geja, studenta medycyny i dwóch braci?
Jedno na pewno. W ich żyłach płynie czysty likantronikon...


http://lzy-niewiernego.blogspot.com/
Czy byłbyś w stanie zabić, by zachować życie? Odpowiedz sobie na to pytanie, bo wkrótce i ty możesz dostać się za mury Akademii, wcale tego nie chcąc.
Averyn jest jedną z wielu młodych osób sprzedanych rządowej agencji w celu przeprowadzania eksperymentów na ludziach. Jak później się dowiaduje, operacja, której została poddana, nie przebiegła do końca… pomyślnie. Podczas zabiegu wszczepienia kamienia pod jej skórę, doszło do wypadku i magiczny klejnot pękł na kilka kawałków – na naprawę tego błędu było już za późno. Niewielu oficerów Akademii wie o tym wypadku. Jednak ci, którzy zostali dopuszczeni do tej wiedzy, nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem. Co niesie ze sobą skruszony kamień wszczepiony pod skórę dziewczyny – wielką moc czy słabość?
Jako nowicjuszka trafia pod skrzydła Varrena, który ma zrobić z niej prawdziwego żołnierza – od tego momentu jej życie zmienia się w prawdziwy koszmar, a jednak… Averyn nie chce być wojowniczką o lepsze jutro, nie ma zamiaru obalać reżimu panującego w Akademii i nie pragnie ucieczki…
Bo czego można chcieć, gdy straciło się już wszystko?


http://nie-sluchaj-glosu.blogspot.com/
Nie słuchaj głosu (Caireann Devin)
Dobrosia Waćkowska ma schizofrenię, a przynajmniej tak jej się wydaje. Nie rozmawia ze swoją „wewnętrzną boginią” niczym Anastasia z „50 twarzy Greya”, ale słyszy jeden i zawsze ten sam kobiecy głos, który w najbardziej kryzysowych sytuacjach podpowiada jej, co robić. Jej rodzice po nieudanych próbach wykrycia choroby postanawiają wyprowadzić się z Wrocławia, by dać Dobrosi odpocząć od zgiełku miast, licząc, że bliskość natury pomoże dziewczynie.
Bdła jest małym miasteczkiem oddalonym o 140km od Wrocławia, położonym nad brzegiem Kwisy. Zamieszkuje je nieco ponad cztery tysiące osób, z których każdy zna każdego. Dobrosia ani trochę nie cieszy się z powodu przeprowadzki i dość szybko odkrywa, że w tej małej mieścinie dzieją się dziwne rzeczy. Od tamtego momentu kieruje się tylko jedną zasadą: nie słuchaj głosu, jeśli chcesz przetrwać.

http://rosabelle-john.blogspot.com/
Świat pełen okropieństw, w którym tak trudno przeżyć. Każde z nich ma na to swój sposób.
Rosabelle - dziewczyna, która straciła wszystkich, których kochała. Popełniła czyn, mogący dać jej szansę na lepsze życie. Zabiła człowieka z zimną krwią. I to nie byle jakiego człowieka. Prezydenta. Uciekła z więzienia i jest zmuszona uciekać dalej.
John - chłopak, który ma na sumieniu wiele ludzkich istnień. Wyrusza w pościg za mordercą swojego "pana". Nienawidzi Rose za to, co zrobiła. Pragnie się na niej zemścić.
Ale czy pewnego dnia jego myślenie się zmieni? Co zrobi Rosabelle, gdy dowie się, kto odebrał jej tych, których kochała? Co stanie się, gdy tych dwoje się spotka? Czy przyjaźń ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie? Czy w tym świecie jest miejsce na miłość?http://opowiadanie-trzepot-skrzydel.blogspot.com/
Trzepot skrzydeł (Popsuty Kran)
Zastanawiałeś się kiedyś, skąd biorą się u motyli takie piękne skrzydła? Dlaczego, będąc ubrane w przecudne wzory, niektóre z nich żyją ledwie dobę?
PW* to organizacja zajmująca się malowaniem motylich skrzydeł, zgadza się! Są na całym świecie. Wszędzie. Tu też. Być może to właśnie Twój sąsiad jest członkiem PW i porankami, gdy jeszcze słodko chrapiesz, wyciąga pędzel i maluje. Kto wie?
Niewielka, bo trzyosobowa grupa - trzynastoletnia Monika, niemowa Adam oraz roztrzepany Radek - przenosi się z miasta na odległą wieś, a raczej zabitą dechami dziurę, by zająć się motylami, które pozostawił Ernest Lisiński. Mężczyzna zmarł ze starości. Ktoś musi zająć się brudną robotą.
Dom wita ich zasadami, których trzeba przestrzegać, inaczej czeka ich niemiła niespodzianka. Kto wie, czy to właśnie nie trzepot motylich skrzydeł jest sprawcą wszystkich nieszczęść na ziemi?
Chodź, opowiem Ci, jak to było naprawdę.
http://white-of-crime.blogspot.com/
White of Crime (Ola Ri)
Wydaje się, że przeznaczenie jest czymś, co nas nie dotyczy. Jednak zwyczajna dziewczyna, Anadeath McHerish, dowiaduje się, że to nie jest wcale tak odległy byt, jakby mogło się zdawać. Mając tylko trzy lata na odnalezienie kryształu - najpotężniejszego artefaktu jej świata - wplątuje się w odwieczną walkę o władzę nad magią, która do tej pory doprowadzała jedynie do śmierci.
Czy uda jej się zmienić przeznaczenie?
Czy uda jej się zwyciężyć z przeciwnikiem, który toczy tę samą walkę, co ona?
Czy uda jej się znaleźć kryształ, zanim skończy jej się czas?
Przyjdź i znajdź odpowiedzi na pytania, które tak mocno dręczą teoretycznie taką samą dziewczynę, jak ty!


http://kraina-hadesa.blogspot.com/
Witaj w Krainie Hadesa! (Vakme)
ZAKOŃCZONE
W Podziemiu mitologia splata się z historią, a mroczne sekrety nigdy się nie kończą.
Początek XIX wieku. Kayth mieszka w pałacu. Jest powszechnie lubiana i podziwiana. Ma wszystko, czego zapragnie. Brzmi jak marzenie?
Tylko że Kayth nie żyje. Co więcej, straciła pamięć i rozpoznaje jedynie swoje imię. Kłamstwem zapewniła sobie miejsce na Polach Elizejskich – najlepszej części Hadesu. Jednak życie, które sobie wywalczyła, okazuje się być piekłem – i dosłownie i w przenośni. Z chwilą, gdy Persefona staje się jej wrogiem, problemy zaczynają nie mieć końca. Co więcej, Kayth znajduje w swojej komnacie dziennik manipulacyjnej i wpływowej kobiety podpisującej się jako A.B., który opisuje jej pełne przygód życie w tym złowrogim miejscu. Jednak kiedy pyta o nią innych mieszkańców pałacu, ci nie mają pojęcia, o kogo jej chodzi. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć coś na jej temat jest Bóg Nocy, niestety jest on w takim samym stopniu zagadkowy, jak i toksyczny. Kayth wyrusza w podróż po Podziemiu, by poznać tożsamość tajemniczej kobiety i jednocześnie dowiedzieć się wstrząsającej prawdy o samej sobie.
Kim jest A.B. i co się z nią stało? Co ukrywa Bóg Nocy? Czy przepowiednia wygłoszona dwieście lat temu się spełni?
I co najważniejsze – kto i w jakim celu odebrał Kayth wszystkie wspomnienia?
Witaj w Krainie Hadesa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.