1 października 2014

High fantasy

http://czerwonypiach.pl/
Czerwony Piach (Vessna)

Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo burza!


http://verion-iskra.blogspot.com/
Iskra (Valakiria)
Olav, chłopiec z małej wsi na Wybrzeżu, w wyniku nieszczęśliwego wypadku odkrywa, że dysponuje niezwykłą mocą. Nie zdaje sobie jednak sprawy, co to oznacza. Już wkrótce zostaje wyrwany z rodzinnej miejscowości i rzucony w wir wielkiego, groźnego świata. Świata, który właśnie zaczyna się zmieniać...
Jak Olav poradzi sobie ze swoim darem? Czy dojrzeje do odkrycia swojego powołania? I jaki udział będzie miał chłopiec w piszącej się na jego oczach historii?


http://kruczeistotyopowiadanie.blogspot.com/
Krucze Istoty (Terra Darcy)
Panowanie w Imperium przejął okrutny król Merlon Roxerhood. W dniu swoich urodzin jego siostrzenica- Laureline zostaje uprowadzona przez jednego z buntowników- Kordiana. Chłopak ma za zadanie sprowadzić dziewczynę do głównej siedziby rebeliantów, ale nie wie w jakim celu. Siostra porwanej księżniczki- Adelisa wraz ze swoim zaufanym przyjacielem Percyvalem postanawia za wszelką cenę odnaleźć siostrę i sprowadzić ją do domu. Komu uda się wypełnić swoją misję? Dlaczego królowi tak bardzo zależy na sprowadzeniu Laureline? Jakie sekrety i kłamstwa wyjdą na jaw podczas podróży dziewczyny?


Gdy rudowłose dziewczę rozgląda się po wnętrzu gospody, a mężczyzna, o którego poznaniu zawsze marzyło, zwraca wreszcie na nie uwagę, to myśli, że dostało właśnie swój kawałek szczęścia. Ów kawałek, jak się okazuje, ma konkretny kształt i jest jednym z najbardziej osobliwych, krążących po podziemiu narkotyków.


Ofiara Wróżek (Carmen)

Przekonaj się na własnej skórze, jak bardzo baśnie kłamią. Jak bzdurne są opowieści, w które wsłuchiwaliśmy się z zapartym tchem w dzieciństwie. Może to i przykre, ale wszystko to było łgarstwem. Okrutną kpiną z naszych drobnych, łaknących piękna i dobra serduszek. Niepożądanym śmiechem z czegoś, z czego nie powinno się śmiać. Z bólu. Nigdy nie powinno się kpić z bólu. Nadchodzi znienacka, wchodząc w nasze życie i często zakańczając je. Burząc psychikę i ludzkie uczucia. Niszcząc sumienie i litość, która - wbrew pozorom - jest dana każdemu. Ale kto najlepiej sieje ból? Kto został stworzony do brutalnego wysysania życia z ludzkich powłok? Kto ma za zadanie zabijać powoli, okrutnie i sadystycznie?
Wróżki.
Możesz chcieć je spotkać, zobaczyć na własne oczy. Możesz chcieć poczuć przyspieszone bicie serca na widok złocistej urody i delikatnego uśmiechu.
Możesz cierpieć w męczarnia do czasu aż z bólu sam się zabijesz.
A Ty? Chcesz spotkać Wróżkę? Zrób to i - co najważniejsze - postaraj się wyjść z tego spotkania żywym.


http://opowiadaniafantasyz.blog.pl/

Opowiadania, osadzone w realiach świata fantasy, pełnego magii, elfów, smoków oraz mniej, lub bardziej heroicznych czynów, których bohaterami dwaj najemnicy – skazany na banicję, beztroski elf Ervill, oraz jego przyjaciel Avaret, będący głosem rozsądku w tym zabójczym duecie, człek mężny i honorowy, nie wahający się podjąć słusznego działania. Podczas ich włóczęgi przychodzi im się zmierzyć z nie lada problemami, przybierajacymi nierzadko ludzką twarz.


Opowieści zza Szafy (Wiedźma Tailtiu)
ZAKOŃCZONE
Wśród elfów, trolli i jadowitych gadów rozegrają się wydarzenia mające już na zawsze zmienić porządek wszechświata. Gdy umiera król, zwykle wznosi się okrzyk "Niech żyje Król!", lecz nie w Irrassus. Imperium ogarnia szał wojny pomiędzy dwiema rasami. Protektor państwa wciąż jest pogrążony w żałobie po stracie syna. Pojawiają się plotki o powrocie Upiornego Wędrowca, zawsze i nieodmiennie będącego przyczyną końca świata. Przyjaźń okazuje się równoważna zdradzie. Ucieczka, pogoń, sojusznicy, wrogowie... I Volontaire, bandyta o niecodziennym podejściu do moralności, którego nie można zaliczyć do żadnej ze stron.


Ostatni Taniec (seoanaa)
Sam od niepamiętnych czasów jest sierotą. W jej życiu panuje chaos związany z ciągłą walką z demonami. W tym życiu towarzyszy jej Śmierć, który przez drobne kłamstewka, zataił przed nią wiele tajemnic. Ale czego można spodziewać się po kłamcy i oszuście? Czy po tym wszystkim będzie potrafiła wziąć się w garść i spełnić swoją prawdziwą rolę jakie życie dla niej przygotowało?


http://dancing-with-devil.blogspot.com/
Pani Piekieł (Marzycielka)
Jak zapewne się domyślasz trafiłaś do Piekła, cóż trudno, żeby zmylił Cię napis przy wejściu gdy tu się znalazłaś. Uznałem, że będziesz dobrą doradczynią i wybrałem właśnie Ciebie. Może wyda Ci się to dziwne, ale od jakiegoś czasu obserwowałem Cię i postanowiłem porwać. Oczywiście masz wybór - możesz zostać, albo odejść, ale dopiero wtedy, gdy wszystko Ci pokażę, a jestem pewien, że wtedy zostaniesz. Będziesz tutaj traktowana lepiej niż gdziekolwiek byś była. Moja służba zadba, żebyś nie musiała niczego robić, będziesz miała ją na zawołanie. W zamian będę prosił Cię o przysługi, albo radę. Wiesz od zawsze za doradców służyli mi ludzie i ty zostałaś wybrana przeze mnie. Pewnie się boisz ale spokojnie moja droga nic Ci się tu nie stanie, dopóki ja tutaj jestem Panem.
~ D. 
http://tylko-zagrozenie.blogspot.com/
Luseanne - jak dawno tak ktoś do niej mówił! A teraz słyszy to codziennie. Lepsze to od bycia nazywanym Zagrożeniem, jak to wpierw tytułował ją Cirin. Mimo wszystko wolałaby wrócić do starego, dobrego Lou rzucanego przez Rough'a. Wolałaby wrócić do szkoły, spokojnego życia we Froije oraz rodziców. Jednak bycie zagrożeniem zobowiązuje. Dla dobra ogółu.


Szept Papierowego Miasta (InfernalTear)
Wielka wojna zrównała stolicę Tarionu z ziemią. W ciągu paru godzin kraj stracił władce oraz następcę tronu. Z całej rodziny królewskiej przeżyły jedynie dwie osoby, a pięcioletnia księżniczka zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
Od tych wydarzeń minęło trzynaście lat. Stolica została odbudowana, krajem rządzi nowy władca, a ludność odzyskała radość życia. Po długich, męczących poszukiwaniach, w niewielkiej wiosce na obrzerzach Tarionu królewski najemnik odnajduje zaginioną księżniczkę. Leria wraca na dwór, nie wiedząc kompletnie nic o swojej rodzinie i skrywanej przez nią historii, a pomimo tego, nikt nie ma najmniejszego zamiaru odpowiedzieć na gnębiące ją pytania.
Jak poradzi sobie z nową rzeczywistością? 


Świat bez zasad (Kwas.†)
ZAKOŃCZONE
Czasem ciekawość jest zła, a nieuważne działania mogą spowodować lawinę wydarzeń. Historia nastolatków zmagających się z koszmarem, który stał się rzeczywistością. To już nie jest sielanka. To jest codzienna walka o przeżycie. Kim się stajemy, gdy odbiorą nam NAS?


Under my skin (Nolca Nol)
ZAKOŃCZONE
Nowego istnienia przyjście blask zapowiada.
Gdy świat pokryje osłona nocy,
z nieba wystrzeli strzała jasna.
Świetliste piętno będzie mu towarzyszyć,
wróżyć nowy świt, zwiastować zmiany.
Przeznaczenie jego zapisane w gwiazdach,
od setek lat przepowiadające nadejście.
Lecz wraz z nim powróci wojna,
do tego czasu na wieki uśpiona.
Nowe istnienie będzie nowym początkiem.
Jego wybór: dobrym czy złym.http://utracony-tron.blogspot.com/
Utracony tron (Jaenelle)
Miranda utraciła wszystko – tron, narzeczonego, rodzinę, przyjaciół i wiernych doradców. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie pamięta, co działo się z nią przez ostatnie dwa lata, podczas których władca Cesarstwo Kuyo włączył Armandar do swojego państwa.
Królowa, ostatnia żyjąca przedstawicielka rządzącego od wieków rodu Tariniusów, nie ma zamiaru się poddać i skazać kraju na powolną zagładę. Wraz z Gelu, elfim wojownikiem wygnanym z królestwa Ilathis, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by zdobyć sojuszników, którzy pomogą jej odzyskać utracony tron oraz powstrzymać cesarza Harukyu przed przejęciem władzy na całym kontynencie.
Gelu nie wie jednak, jak wielkie zadanie spoczywa na jego barkach. Ma do odegrania znacznie większą rolę, niż początkowo przypuszcza, ponieważ to jego wybory zadecydują o dalszym losie świata.


http://wilcze-dzieje.blogspot.co.uk/
Wilcze Dzieje (MlodaLarwa)
Wielka Puszcza podzielona została pomiędzy zwaśnione watahy lykan. W podbitej kolonii na Lodowych Pustkowiach w żyłach rdzennych mieszkańców wciąż płynie ta sama krew, a serca rwą się do buntu. Skłócone wilcze sfory stają w opozycji do samozwańczych opiekunów Drzewa Przodków i wszczynają rebelię.
Co dzieciom lasu przyniesie splugawienie świętych ziem bratobójczą walką? Czy w każdym świecie wojny religijne są nieodłącznym elementem i przyczyną wszelkich krzywd?


http://war-of-dragons.blogspot.com/
Wojna Smoków (Sen Chu)
Smoczy jeźdźcy... Niegdyś darzeni szacunkiem, wzbudzający lęk w nieprzyjacielu, zaprawieni w boju żołnierze gotowi oddać życie za niewinnych. Teraz popadli w niełaskę, zostali wybici lub zniknęli, a wraz z nimi smoki - potężne, straszliwe bestie, siejące strach w sercach nawet najtwardszych z mężów. Nikt już nie pamięta ich bohaterskich czynów; jedynie stare, zakurzone księgi w opuszczonych zamkach i rzadko odwiedzanych księgozbiorach...
Żaden człowiek jednak nie spodziewa się, że wraz z nadejściem ciemnych, burzowych chmur, nadejdą także mroczne dni przepełnione bólem, okrucieństwem i strachem przed siłą, której nikt nie jest w stanie powstrzymać.
Nikt prócz smoczych jeźdźców.
I gdy mieszkańcy Uralii tracą wiarę w lepsze jutro, pojawia się nadzieja - zwykła dziewczyna i młoda smoczyca; obie uczące się zasad świata, którego do tej pory nie znały i przygotowujące się do czegoś znacznie większego niż wspólne latanie pod gwiazdami.
Do wojny, gdzie główną rolę odegrają zapomniane przez świat bestie i ich panowie.
Do wojny smoków i ich jeźdźców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.