1 października 2014

Dark fantasy

Granice Chaosu (Nearyh)

Półroczna rozłąka pozostawia po sobie zaskakujący niedosyt – chociaż zadanie w Perrianie zostało wykonane bez zarzutu i każdy mógł wrócić do codzienności, okazało się, że nie jest to takie proste. Kiedy zobaczyło się opuszczony, wypalony przez magię region, a w dodatku przeżyło, by o tym opowiadać, nic nie wydaje się wystarczająco ciekawe, by skupić na tym uwagę na dłużej.
Szukając nowych wrażeń, grupa odnajduje kłopoty – które tylko czekały, aż nadejdzie odpowiedni czas na przypomnienie o niekiedy bolesnej przeszłości. Chociaż zagrożenie wydaje się niewielkie, każdy obawia się rozdzielenia z przyjaciółmi; teraz, gdy nie trzyma ich żaden rozkaz ani żadne konkretne zlecenie, ich drogi mogą się rozejść w mgnieniu oka.
Wśród pozornego spokoju Lostaru, przerywanego specyficznymi anomaliami magicznymi, czai się niebezpieczeństwo. Oren de Fylan, bacznie przypatrując się poczynaniom swoich najemników, tworzy plan. Rzucając wszystko na szalę, pragnie zgłębić tajemnice księgi i wydobyć z niej odpowiedź na pytanie – jak ocalić znany im świat przed samozagładą?
To, co odnajdzie, niektórym może się nie spodobać.


http://krew-polnocy.blogspot.com/

Krew Północy (Nitif)
Od krwawej rzezi w królestwie Tangriv na północy mija piętnaście lat. Ocalały książę Villerious musi wyrzec się swojego imienia i żyć jako zwyczajny chłopak. W wyniku nieprzewidzianych wydarzeń zostaje na niego rzucona klątwa, a jedynym, który może mu pomóc jest czarodziej Herslick. Lecz aby go odnaleźć, musi sprzymierzyć się z jego prawą ręką – Akirą. W tym celu wyrusza do prastarych Szepczących Wierzb, które są miejscem spotkań wyklętych przez Północ magów.


http://kroniki-gold-feather.blogspot.com/
Kroniki Gold Feather (Aconite)
ZAKOŃCZONE
„Zaczęło się od straty i skończy się na stracie.”
Rosen przeżywa swój mały kataklizm: Jej ojciec ginie w niewyjaśnionym ataku dzikich psów, zaraz po tym jak jej ukochany rzuca ją bez jasnego powodu.
Rozbita dusza dziewczyny wydaje się być odporna na jakiekolwiek próby scalenia.
Tymczasem w Gold High pojawia się nowy uczeń Robin Gelles, a w okolicznych lasach nocami słychać wycie.
Jakie tajemnice tak naprawdę nie mogą wyjść na jaw?
Dlaczego Ojciec Rose zapłacił za nie najwyższą cenę?
I nade wszystko, dlaczego dziewczyna ma wrażenie, że nic tu nie pasuje?

„Wilki nie atakują bez powodu...”


http://kroniki-wygnania.blogspot.com/
Kroniki Wygnania (Omegon Alpharius)
Ziemie Cynedoru cieszą się zasłużonym spokojem. Władający potężnym cesarstwem tyran został strącony z tronu przez własnego syna, który oprócz olbrzymiej władzy "odziedziczył" po ojcu również nadludzkie zdolności. Czy młody cesarz, wspomagany przez niezwyciężony Legion, poradzi sobie ze zbliżającą się nawałnicą? Dawno zapomniane Zło powstanie, a losy Cynedoru zawisną na włosku...


http://www.ostatni--oddech.blogspot.com/
Ostatni Oddech (Wesoły Kostek)
Olivia Manson przeprowadziła się do Los Angeles, aby po śmierci rodziców, zacząć nowe życie. Skończyła najlepsze studia fotograficzne, więc nie miała problemu ze znalezieniem pracy w tej branży. Niestety, brak przyjaciół i bliskich, doprowadza do tego, że dziewczyna zaczyna topić smutki w alkoholu. Pewnego dnia odwiedza tajemniczy sklep ze sztuczną biżuterią i kupuje naszyjnik z zielonymi kamieniami. Olivia odkrywa, że potrafi czytać myśli innych, co ją przeraża i nie wie jak sobie z tym radzić. Zaczyna podejrzewać, że naszyjnik ma jakiś związek z jej samopoczuciem. Pewnego wieczoru wpada na tajemniczego mężczyznę, który chwilę się w nią wpatruje i odchodzi. Kim był mężczyzna i czy ma on jakiś związek z dziewczyną oraz jej zdolnościami? A może to naszyjnik jest kluczem do rozwiązania problemów?


http://raptularz-zimnokrwistych.blogspot.co.uk/
Raptularz Zimnokrwistych (MlodaLarwa)
Raptularz Zimnokrwistych to zbiór historii nieśmiertelnych wampirów, spisywanych przez przedstawicieli tej długowiecznej rasy w formie pamiętników. Akcja toczy się w najróżniejszych zakątkach Ayili, krainy w której żyją także wilkołaki oraz ludzie.
Opowiadania pełne są pasji, namiętności, krwi, a wisienką na torcie jest kosmogonia wampirycznej rasy i wierzenia w pradawnych bogów.http://szkarlatna-pelnia.blogspot.com/
Siedemnastoletnia Blaire Woods od zawsze pasjonowała się wilkami. Nie miała pojęcia, że ta pasja doprowadzi kiedyś do tego, że ze strachem zacznie wychodzić z domu. Podczas jednego z wieczornych spacerów po lesie, dziewczyna nieświadomie staje się świadkiem morderstwa. Gdy zaczynają ginąć kolejne osoby, wśród mieszkańców zapanowuje strach – okazuje się, że znalezienie sprawcy nie jest wcale takim prostym zadaniem. Także Blaire staje się jego ofiarą – a wtedy na pojawia się ktoś, kogo nikt nie podejrzewałby, że mógłby podać pomocną dłoń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.