25 maja 2014

Nowe posty, maj 2014

http://chaosu-granice.blogspot.com/
Granice Chaosu (Nearyh)

Chłopiec wyciągnął do niej zachęcająco rękę, podczas gdy dziwna postać objęła go ramieniem, unosząc lśniący sztylet.
Darren, zrozumiała niespodziewanie. Patrzyła na przyjaciela z dzieciństwa, który zginął tylko dlatego, że postanowił jej pomóc, kiedy cały koszmar się zaczął. Wplątała go w rozgrywki zupełnie z nim niezwiązane, a to doprowadziło do jego śmierci.
Nieznajomy mężczyzna za plecami chłopca przytknął sztylet do jego gardła, wśród półmroku błysnęły zęby odsłonięte w przerażającym uśmieszku. Dziewczyna drgnęła, ale w dalszym ciągu nie potrafiła się ruszyć.
Uciekaj, Darren, pomyślała, wpatrując się w ostrze niczym zaklęta.
Odpowiada ci to, Aithne? Odpowiada ci patrzeć, jak go zabijają?
On już nie żyje. Przynajmniej mnie zostawili w spokoju.
Jesteś potworem.
Krew z poderżniętego gardła opryskała dziewczynie twarz, zalewając czarną posadzkę szkarłatnym strumieniem.www.kolacja-z-wampirem.blogspot.com

– Nie możesz mi zabronić rozmowy z ludźmi, nie jestem twoją własnością!
– To nie był człowiek, tylko wampir – podkreślił zbliżając się do mnie. Zacisnęłam pięści, gotowa do ataku. Chciałam go uderzyć, kopnąć, ugryźć, cokolwiek, byle by tylko zabolało. W gruncie rzeczy i tak zdawałam sobie sprawę, że nie jestem na tyle silna, by moje ciosy mogły go w jakiś sposób skrzywdzić.
– Traktujesz mnie jak więźnia! – krzyknęłam i rzuciłam się na niego. Zablokował moje ciosy i owinął rękę wokół mojej tali. Po chwili skoczył razem ze mną w górę, tak wysoko, że zakręciło mi się w głowie.
– A czy więzień mieszka w takich warunkach? – Postawił mnie na ziemie i otworzył drzwi balkonowe, abym mogła wejść do środka. Zdumiona tym, gdzie obecnie się znalazłam, zaniemówiłam.http://nowa-opowiesc.blogspot.com/
Nowa opowieść (roxette16)

Wyjął broń z kasetki i zaczął powoli, systematycznie ją rozkładać. Najpierw wyjął magazynek. Potem pociągnął obejmę zatrzasku zamka, wyjął lufę i sprężynę. Nie spieszył się, ruchy jego dłoni były precyzyjne. Nie raz dla czystej przyjemności się tym zajmował, więc nawet jeśli strzelcem był marnym, te czynności mógł wykonywać z zamkniętymi oczami.
Gdy skończył, na blacie rozchwianego stolika leżał porozkładany pistolet. Przez chwilę przyglądał się częściom, po czym sięgnął po lufę i zamek.http://martwi-shinigami.blogspot.com
Yellow Universe (Niofomune)

Tylko raz Marlena dała wyraz zaniepokojeniu. Miało to miejsce jeszcze w pierwszym tygodniu po wszczepieniu, niedługo po tym, jak kobieta wybudziła się z narkozy. Spojrzała wtedy z przerażeniem na swoje ręce, które zaczęły jej niekontrolowanie drżeć, i wyszeptała zduszonym głosem dwa słowa:
– To potwór.
Franek wiedział, o co takiego – czy o kogo – Marlenie wtedy chodziło, a mimo to nie powiedział ani słowa, żeby ją pocieszyć. Sam był zbyt przerażony i rozbity, żeby zdobyć się na dodanie otuchy komukolwiek innemu.

9 komentarzy:

 1. Tak sobie myślę, że tu jakoś cicho i wpadłam na temat do dyskusji. Czytałyście 50 twarzy Grey'a? Ok, to nie jest książka z elementem fantastyki, ale teraz jej pełno na rynku i zastanawiam się nad tematem: Fenomen czy bzdura? Czytałam książkę, czekam na film, ale tak teraz myślę, że autorka inspirowała się filmem 9 i pół tygodnia. Nie wiem, może dobry temat na dyskusje, jak chcecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie chcesz mojej zguby, nie chwal Greya, eee, luby.
   Serio, my jednak chcemy trzymać jakiś poziom...

   Usuń
  2. Ja wiem, ja rozumiem. Dla jednych gniot, dla drugich ideał, każdy gust ma. Ale pomyślałam, że temat by był, bo tu naprawdę cicho, więc staram się pomagać jak mogę

   Usuń
  3. To fakt, Bar ostatnio ucichł. Mam do napisania trzy recenzje: książki, serialu oraz filmu, a niedługo dojdzie jeszcze jedna książka. Mam do napisania dyskusję i podsumowanie ćwiczenia. Niestety zaczął się okres poprawkowy, przez co ledwo ogarniam, co się dzieje. Niemniej jednak pracuję nad tym, a w maju powinno się jeszcze coś pojawić, mam nadzieję.

   Usuń
  4. Ja mam w głowie jedną recenzję, ale jednak wolę nie zostać wyproszona ze studiów. No i niedługo faktycznie ogarniemy pierwsze ćwiczenie, więc.

   Usuń
  5. Ciężko, by książka pisana w pierwszej osobie o kobiecie, posuwanej na najróżniejsze sposoby przez tajemniczego i bogatego faceta nie spodobała się ogromnej rzeszy czytelniczek. Jej sukces jest całkowicie zrozumiały.
   Drugą sprawą jest, że poza tym jest bardzo słabo napisana, fabularnie leży i błaga o eutanazje, nie wspominając o tworzonym przez nią wizerunku kobiety. Ale w porno fabuła zawsze jest uproszczona a aktorki uprzedmiotowione i jakoś zwykle nikt nie narzeka, więc czemu tutaj miało by być inaczej.

   Usuń
  6. Widzę, że strasznie lubisz ten temat. Gdzie zostanie poruszony, pojawiasz się i ty O_o

   Usuń
  7. Lubię chyba każdy temat związany z książkami. A ostatnio brakuję mi rozmów na ich temat i poznawania nowych punktów widzenia. To nie moja wina, że najbardziej chodliwe są tematy kontrowersyjne.

   Usuń
  8. Prawda? To zadziwiające, że zawsze te tematy muszą tak poruszyć człowieka. Dlatego ja chcę jakąś porządną dyskusję na temat jakiejś książki!

   Hm... a może by tak porównać Piękne istoty do filmu? - książkę czytałam, choć miałam uprzedzenia ogromne. Po przeczytaniu stwierdziłam, że zdecyduję się na film i cóż. Dno goniło dno ;)

   Usuń

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.