29 kwietnia 2014

Nowe posty, kwiecień 2014

http://fantasies-sherry.blogspot.com

- Nieśmiertelność to jedno, księżniczko. Czym innym jest mądrość czy potęga. Tylko od człowieka zależy jak spędzi wieczne życie. Czy będzie poznawał, tworzył, badał? Czy będzie zdobywał, zwyciężał, odkrywał? A może spędzi całe wieki w ciemnym, zimnym lochu, przeklinając fakt, iż nie może umrzeć, a także trawiące go głód i pragnienie? - chłopak zastanowił się przez chwilę. - Chodzi mi o to, że nieśmiertelność nie niesie ze sobą szczęścia. W tajemnicy ci powiem, że każda istota kiedyś zaczyna być zmęczona życiem, zaczyna tęsknić za ukochanymi osobami, które musiały odejść. Wieczna egzystencja to nic dobrego - kontynuował adept. - Człowiek w końcu zacznie się stawać z wieku na wiek, coraz bardziej cyniczny, aż wszystko co piękne na świecie, znudzi mu się i nie będzie mógł znieść już widoku słońca, trawy, nieba. Nie będzie zwracał uwagi na to co się wokół niego dzieje. Stanie się zgorzkniałym pseudo bogiem, nie mogącym spełnić swego jedynego pragnienia - przejścia przez bramy śmierci.
 Wilcza panienka za przykładem reszty ułożyła się przy ognisku. Nie wiedziała jak inni, ale ona nie mogła zasnąć. Myślami powróciła do wioski. Od czasu kiedy dołączyła do tej gromady zdarzało się to coraz częściej. Wiedziała, że nie powinna. W końcu była to dla niej tylko przeszłość. Jednakże od kilku tygodni nawet się temu nie opierała. Może minęło już dość czasu, aby stare rany się zagoiły?
Leżała wpatrzona w niebo. Nie wiedziała jak długo, straciła poczucie czasu. Noc była bezchmurna, ale pyzata tarcza księżyca przyćmiewała część gwiazd i nie była w stanie odnaleźć żadnego znanego jej gwiazdozbioru. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.