23 grudnia 2013

Nowe posty, grudzień 2013

http://chest-of-tales.blogspot.com/

Śmierć złożyła na jego ustach gorzki pocałunek. Z oczu popłynęły mu łzy, a potem mrok przejął nad nimi władzę. Serce wraz z ostatnim biciem powiedziało mu w sekrecie, że oto kończy się jego droga, zbyt krótka i wyboista. I wtedy zaczął się modlić, ostatkiem sił własnego umysłu.Kiedy umarli już prawie mnie dosięgali, pojawiła się ona. Wyglądała, jak szalona. Kilka warstw kolorowych szmat na sobie, zakrwawiony nóż w dłoni i ten tajemniczy uśmiech. Na moje pytania nie odpowiadała. Tylko śmiała się cicho. Pokazywała, żebym szła za nią. Nie miałam lepszych opcji do wyboru, więc zrobiłam to.


http://smocza-melodia.blogspot.com/

Wkrótce później do karczmy zaczęli się schodzić pierwsze osoby, najpewniej stali bywalcy. Jednak nie tylko oni, bowiem było też widać kobiety z dziećmi, które zazwyczaj wieczory spędzają w domu. To dobrze, że wieść o przybyciu dziewczyn tak szybko się rozniosła. A może to bajarz przyciągnął dzieci, które wyprosiły u swoich rodziców, by ich tu przyprowadzono? Ani Lazuli ani Yrza nie wiedziały, jednak zdecydowanie ich to cieszyło.
Jednak sami ludzie nie wyglądali na szczęśliwych, nawet dzieci były jakieś bardziej ponure niż zwykle bywają. Czyżby aż tak ich zasmuciło spalenie kobiety na stosie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.