27 czerwca 2013

Zbiory opowiadań

http://betonowe-lasy.blogspot.com/
Betonowe lasy (Mlena)


Na blogu znajduje się kilka pełnometrażowych opowiadań i niewykluczone, że wymyślę coś jeszcze. Znajdziecie tu miłość, zbrodnię, krew i to co w fantasy najlepsze! Wilkołaki, elfy, bóstwa. Do wyboru, do koloru!


Opowiadania Dweiny (Ada Kroll)


Helena i spółka to lekko szaleni spadkobiercy królewskich rodów, którzy muszą odzyskać należne im miejsce. Obdarzeni mocą ruszają, aby stawić czoło przeznaczeniu.
Izzy jest inna. W dosłownym tego słowa znaczeniu. Czy jako Eliminatorka z OMERG zdoła uciec przeznaczeniu?
To dwa, z kilku opowiadań, zamieszczonych na stronie.


Pawlilandy (Dominik Rafacz)


Różnie rzeką po świecie, jednak to ja znam historię prawdziwą - na początku był Chajs. Nie wiem czym był dokładnie, ale był wówczas wszystkim i niczym. Z tej napełnionej otchłani, kryjącej w sobie wszelakie zarodki przyszłego świata, wyłoniła się wreszcie wszechpotężna Tchaja. Pławiła się ona w Chajsie, jako dziś łódź w oceanie. Małe zaś kawałki Chajsu pod Sweterek Niebieski jej wpadały i z resztkami włókien tegoż się mieszały. I tak, w pępku prastworzenia, pod wpływem ciśnienia, powstały Pawlilandy. 


http://windurowe-powiesci.blogspot.com/
Powieści niezrównoważonej wyobraźni (Winduru)

Od Wszystkowęszącego Psa, przez wędrownego maga, po studentkę, którą mylą ze staruszką. Każde z nich żyje w świecie, w którym nie chciałbyś się znaleźć – chociaż codziennie stajesz przed wyzwaniami, jakie przeraziłyby nawet skrzydlaka. Zaprzyjaźnij się z Ratiru, porcelanową lalką, albo wyrusz w podróż z Nake, która kiedyś była dziewczyną. Daj się porwać niezrównoważonej wyobraźni.Opowiadanie skupia się na przygodzie Hany i jej rówieśnikach. Dziewczyna jest posiadaczem rzadkiej magii która źle wykorzystana może mieć katastrofalne skutki. Czy wszystko dobrze się ułoży ? Czy Hana spotka kogoś na swej drodze? Przekonacie się czytając to opowiadanie.
 


Rozległy świat, pełen dobra i zła, harmonii i chaosu. Miliony przeróżnych istnień, od harujących w polu prostaczków, przez żłopiących miód w karczmie oprychów, po klasę rządzącą, wiecznie kradnącą i uprawiającą hazard na przemian z nierządem. Do tego trochę magii, brzęczących w mieszku koron, niekończącej się flaszki samogonu, dużo śmiechu i pochędóżki, jeszcze więcej trupów i juchy, wojny, żelaza, aroganckich elfów, skąpych krasnoludów i ludzi, tak bardzo ludzkich jak to tylko możliwe.


W ogrodzie nocy (Ymel)


Dawno temu powstała Idea. Była ona istotą wszechpotężną i wszechobecną. Czasami zdarzało jej się dotknąć jakiegoś człowieka by lekkim muśnięciem zesłać mu wizje tak cudowne, że wymagające zrealizowania. Mnie też dotknęła i tak powstał ten blog oraz twory go wypełniające. Czasami są one gorsze, czasami lepsze, ale wszystkie łączy jedna cecha – mam ochotę je komuś pokazać i usłyszeć co o nich sądzi. Czy więc mogę liczyć na Twoją pomoc w tym zakresie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.