21 czerwca 2013

Space opera

Space opera romantyczne przygody, podróże międzygwiezdne, kosmiczne bitwy, konflikty międzyplanetarne, a przy tym wszystkim osobiste przeżycia bohaterów. Elementy fantasy, baśniowe.
 

http://wilczyca1315.blogspot.com/

Po trzeciej wojnie światowej powierzchnia ziemi stała się niebezpiecznym miejscem. Przeżycie jest rzeczą wręcz niemożliwą- na każdym kroku czai się jakaś pułapka.
Ludzkość schroniła się w podziemnym azylu i z czasem zapomniała o życiu na powierzchni. Stworzyli sobie nowy świat, pozbawiony niebezpieczeństw w którym całą pracę wykonują za nich maszyny. Jedynie grupa żołnierzy, sterująca strażnikami- robotami, mającymi za zadanie strzec wejść do azylu miała szansę zobaczyć powierzchnię.
Evelyn Arrow należy do tej grupy. Z jednej strony wiedzie normalne życie w azylu a z drugiej wciąż poszukuje przygód. Czy jednak rozumie czym naprawdę jest życie na zewnątrz?


Zakończone
~*~

http://bracia-duszy.blogspot.com/
Bracia Duszy (Jaenelle)

Od tysiącleci Vrieskas podbija północną strefę wszechświata, przejmując rządy nad planetami i niszcząc te, które nie chcą poddać się jego woli. Taki sam los spotkał Landare w roku zniknięcia księżyca, gdy król Ladvarian oddał koronę i legendarną Garudę tyranowi.
Kaelas, wojownik klasy średniej, wraz z dwojgiem towarzyszy Kendappą i RM19 wyrusza na swoją pierwszą misję zleconą przez Vrieskasa. Musi podbić pustynną planetę, Harenosum, na której panuje wieczny dzień. Nie spodziewa się, że to zadanie całkowicie zmieni jego dotychczasowe życie.
Książę Ladvarian, potomek ostatniego króla, okrzyknięty najwybitniejszym, młodym wojownikiem od czternastego roku życia podbija planety pod sztandarem Vrieskasa, pragnąc stać się najsilniejszym we wszechświecie, by położyć kres władzy tyrana i zdobyć koronę i Garudę, dziedzictwo królów.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.