21 czerwca 2013

Low fantasy

Low fantasy – konwencja literacka charakteryzująca się realizmem zbliżonym do świata rzeczywistego, bardzo często nawiązując do istniejących w nim realiów.
 

http://anielskie-szepty.blogspot.com/

Corinne i Dante to małżeństwo, które kilka lat temu spotkała ogromna tragedia. Kobieta powoli popada w depresję, a jej mąż rzuca się w wir pracy. Czy jedynym lekarstwem na ich troski będzie mały chłopiec, którego postanawiają zaadoptować?


http://atyohi-rmoje.blogspot.com/
Atyohi Rmoje (Methrylis)

Nagle świat Hekate staje na głowie. Jest pewna, że śledzi ją jakiś psychopata, który zostawia jej tajemnicze wierszyki, jej narzeczony został wmieszany w paskudne oszustwo, zaś przyjaciółka zaprzyjaźniła się z przyszły mordercą. Wszystko to czujnym okiem obserwuje pewna Istota, która szuka tego, dla którego Śmierć to dopiero początek...


Dotyk (Monica)

Mówił, że jestem przy nim bezpieczna. Zapewniał, że nigdy by mnie nie skrzywdził. Powtarzał, że mnie kocha i będzie ze mną na zawsze. Wierzyłam mu, gdy powtarzał, że nasza miłość jest wyjątkowa. Nie miałam powodu, by wątpić, przecież sama to czułam, gdy go dotykałam. Zastanawiałam się tylko czasem, dlaczego ja? Co we mnie takiego wyjątkowego? Minęły lata, nim poznałam prawdę, lata, nim mnie odnaleziono. Odkryłam każde jego kłamstwo, w końcu wszystko było jasne. I przekonałam się, że wolałabym nigdy nie wiedzieć. Wolałabym nie wiedzieć, ile oznacza jego dotyk i jak wielkim jest dowodem miłości. 
Mówił, że jestem przy nim bezpieczna… Tymczasem to on był dla mnie największym zagrożeniem. 


http://the-soul-of-thunder.blogspot.com/
Dusza Grzmotu (Camille Ceciderit)


Czy chcesz poznać anioły XXI wieku?
Któregoś dnia Luce budzi się. Wszystko jest normalne, takie jak zawsze... dopóki dziewczyna nie uświadamia sobie, że stoi na chmurze, tysiące metrów nad ziemią. Próbuje sobie przypomnieć kim jest i co tutaj robi, ale bez skutku. Odpowiedzi na swoje pytania nie dostaje nawet wtedy, gdy spotyka na swojej drodze dwa potężne anioły.
Luce wie, że musi odzyskać to, co jej skradziono, nie patrząc na zagrożenia i wrogów czających się za rogiem. Mając przy boku skrzydlatych przyjaciół, brnie dalej, po klucz do jej umysłu i nieuchronnie zbliża się do przeznaczenia. Każdy skrywa tajemnice, wie więcej od Luce, ma interesy na boku...
Co takiego stało się, że Luce nic nie pamięta? Kto ukradł jej wspomnienia i dlaczego? Jak może je odzyskać? Czy uda jej się dotrwać do końca?
Czy prawda jej nie zabije?


Dziedzictwo Ziemi (Juliet)


Katherine Winetrop w swoim krótkim życiu zdążyła przeżyć odejście ojca i śmierć młodszego brata. Od tych wydarzeń zamknęła się w sobie i żyje w niechęci do świata. Teraz śnią jej się tajemnicze sny, w których nawiedza ją nieznajoma kobieta. Podczas gdy do szkoły przychodzi tajemniczy chłopak, zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy. Z kranu sama leci woda, a rośliny rosną w zatrważającym tempie. Do tego coraz częstsze informacje o podpaleniach. Co się dzieje? I jaką rolę ma w tym Katherine?
 


Klątwa Nieśmiertelności (Patrycja Hry)

Veronique Vigee - Lebrun jest wampirzycą, która urodziła się w szanowanej rodzinie szlacheckiej. Zakochuje się w Alexandrze – zwykłym śmiertelniku. Po paru latach Alexander dołącza do potężnej rodziny nieśmiertelnych, jednak przemiana wyzwoliła w nim najgorszą z możliwych żądz – głód. Od tamtej pory jedna tragedia goni drugą. Intrygi oraz spiski wiszą w powietrzu. Tylko co z tym wszystkim ma wspólnego matka nieśmiertelnych – Lilith?Witamy w Klinice Przypadków Potwornych i Tajemniczych! Pod Twoje łóżko wprowadził się wyjątkowo złośliwy potwór, nie możesz dogadać się z opętującym Cię duchem, a może przeszkadzają Ci nocne zawodzenia okolicznych wilkołaków, ale nie wiesz jak dojść z nimi do porozumienia i nie narazić się na pożarcie żywcem? Jeżeli dręczy Cię podobny potworny problem, to trafiłeś pod właściwy adres! Niedyplomowany, młodociany doktor Candelario, terapeuta do spraw relacji ludzi z potworami na co dzień zmaga się z wszelkimi budzącymi grozę przypadkami. Zbłąkane dusze, umarli powstający z grobów czy żądne krwi wampiry to dla niego chleb powszedni. Jednak nawet on, specjalista od wszystkiego, co potworne, nie przewidział, że któregoś wieczoru może odwiedzić go sam lokalny anioł śmierci nękany przez stany depresyjne.
 

http://legenda-elleshara.blogspot.com/
Legenda Elleshara (Jaenelle)


Edmund Kamose Haviland wraz z grupą specjalistów podczas letnich wakacji wyjeżdża do Egiptu, by wziąć udział w przeszukiwaniu piramid. Archeologów szczególnie interesuje jeden artefakt – berło Elleshara, wielkiego egipskiego wojownika. Miejscowe legendy mówią, że przedmiot jest zaczarowany i lepiej, aby pozostał w ukryciu, jednak nikt z członków ekspedycji nie bierze tych słów na poważnie.
Powolna praca nie przypada do gustu Kamose. Aby przełamać nudę i monotonię, mężczyzna pewnego dnia postanawia na własną rękę zbadać wnętrze piramidy, co kończy się wypadkiem i utratą przytomności. Gdy Kamose się budzi, okazuje się, że znajduje się w starożytnym Egipcie, niemal 1390 lat przed naszą erą. Najgorsze jednak jest to, że ten świat całkowicie różni się od tego, o którym uczył się z książek, ponieważ magia istnieje tutaj naprawdę.


Lunam (Lunam Blake)

Lunam jest członkinią stada Noctis. Od małego była do czegoś zobowiązana. Dokładniej, była młodą samicą alfa w swoim stadzie i dalsza przyszłość zależała właśnie od niej i drugiego młodego stada – Tenebra.
Gdy łamie główny zakaz, o mało nie prowadzi to do tragedii. Pewien młodzieniec daruje jej życie, mimo iż poluje właśnie na takich jak ona.
Pod wpływem matki, zmuszona jest opuścić stado i swoich najbliższych, a wtedy jej życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni.
Jeśli chcesz poznać historię Lunam, zapraszam do dalszej lektury!Czy byłbyś w stanie zabić, by zachować życie? Odpowiedz sobie na to pytanie, bo wkrótce i ty możesz dostać się za mury Akademii, wcale tego nie chcąc.
Averyn jest jedną z wielu młodych osób sprzedanych rządowej agencji w celu przeprowadzania eksperymentów na ludziach. Jak później się dowiaduje, operacja, której została poddana, nie przebiegła do końca… pomyślnie. Podczas zabiegu wszczepienia kamienia pod jej skórę, doszło do wypadku i magiczny klejnot pękł na kilka kawałków – na naprawę tego błędu było już za późno. Niewielu oficerów Akademii wie o tym wypadku. Jednak ci, którzy zostali dopuszczeni do tej wiedzy, nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem. Co niesie ze sobą skruszony kamień wszczepiony pod skórę dziewczyny – wielką moc czy słabość?
Jako nowicjuszka trafia pod skrzydła Varrena, który ma zrobić z niej prawdziwego żołnierza – od tego momentu jej życie zmienia się w prawdziwy koszmar, a jednak… Averyn nie chce być wojowniczką o lepsze jutro, nie ma zamiaru obalać reżimu panującego w Akademii i nie pragnie ucieczki…
Bo czego można chcieć, gdy straciło się już wszystko?


Moje Życie Kastrata (Ryksa Medlin)

Co to jest?
Tytuł chyba mówi wszystko. Jest to pamiętnik prowadzony przez okaleczonego w wieku ośmiu lat, obecnie trzydziestoletniego mężczyznę, opowiadający historię jego życia.


http://hail-to--the-king.blogspot.com/
Niech żyje król! (Myszogon)

Imperium rośnie w siłę, wcielając kolejne podbite państwa. Ludzie cierpią pod jarzmem okrutnego Cesarza, Straż Imperialna sieje terror na ulicach, codzienne egzekucje, bezpodstawne aresztowania i ciągły głód z wolna pozbawiają ciemiężoną ludność ducha. Jednak niewielkie państwo Tallen stawia niespodziewany opór. Wśród licznych bojówek partyzanckich, w walkach bierze udział grupa zwana "Szesnastką". Mimo dzielnej obrony i wielkich poświęceń, król Radan podpisuje kapitulację i Tallen staje się częścią Imperium.
Po dwudziestu latach, pozostali przy życiu członkowie Szesnastki spotykają się ponownie. Czy zdołają raz jeszcze sprzeciwić się władzy? Czy znajdą w sobie dość siły, nadziei i czy wybaczą sobie popełnione błędy?http://ostatni-blask.blogspot.com/
Ostatni Blask (~Lena)


Opowieść o miłości, która nie miała prawa istnieć i nadziei na lepsze jutro. Wejdź w świat bohaterów i przeżyj tę historię razem z nimi.
Cassandra dostaje misję chronienia życia pewnego chłopaka. W tym celu schodzi na Ziemię i udaje śmiertelniczkę. James popada w poważne kłopoty, z których wyciągnąć może go tylko ona. Mimo trudności i innych światów oboje zakochują się w sobie. James staje się innym człowiekiem, a Cassandra traci moc... Czy wróci do innych aniołów nim będzie za późno? Czy wybierze miłość i poświęci własne życie? Czas pędzi, a jej skrzydła tracą blask...
 

Pierwiastek Zero (Argray)


W XXI wieku magia stała się nowym odkryciem i bronią, która sprowadziła III Wojnę Światową na ludzkość. Dawne potęgi upadły pod naporem nowych sił i w końcu uzyskano niepewny pokój. 20 lat po zakończeniu walk pewien chłopak o zdolnościach poniżej i powyżej przeciętnych musi odnaleźć swoje przeznaczenie pozostawione przez jego dziadka.


http://prawo-niebios.blogspot.com/
Prawo Niebios (Leithna)

         Między Niebem a Ziemią istnieje przestrzeń, do której wstęp mają jedynie Aniołowie i do której trafiają zbłąkane dusze, nie dostawszy się do raju i nie trafiwszy do piekieł. To przejście między światami; eter, gdzie czas nie istnieje, a życie jest wieczne, lecz gdzie nie sięga boska ręka. Schronienie dla zbuntowanych Aniołów ukrywających się przed boskim gniewem, azyl dla dusz obawiających się wiecznego potępienia.
            Tak mogłoby być. Jednak Anieli pilnie strzegą bram Eterium, by moc tego miejsca nie została wykorzystana w złych celach. Lecz obietnica wiecznej wolności kusi nie tylko samych boskich posłańców. Są również tacy, którzy zrobią wszystko, by posiąść tajemnicę wieczności. Porzucą nawet swojego Boga.
 


Czego się boisz? Jesteś demonem, przyznaj to. Zagubiłaś się, lecz na odwrót już za późno. Ułaskawienia nie będzie. Naiwności nikt nie nagrodzi. Zajmij się sobą. Zrób to nim padniesz ofiarą czegoś gorszego od siebie. Lub własnego wyostrzonego instynktu przetrwania. Już po tobie. To tylko kwestia czasu. Przecież nie będziesz żyć wiecznie. Ta pusta teoria upada co dzień. Nic nie żyje wiecznie. Nawet lęk.


http://kraina-hadesa.blogspot.com/

W Podziemiu mitologia splata się z historią, a mroczne sekrety nigdy się nie kończą.
Początek XIX wieku. Kayth mieszka w pałacu. Jest powszechnie lubiana i podziwiana. Ma wszystko, czego zapragnie. Brzmi jak marzenie?
Tylko że Kayth nie żyje. Co więcej, straciła pamięć i rozpoznaje jedynie swoje imię. Kłamstwem zapewniła sobie miejsce na Polach Elizejskich – najlepszej części Hadesu. Jednak życie, które sobie wywalczyła, okazuje się być piekłem – i dosłownie i w przenośni. Z chwilą, gdy Persefona staje się jej wrogiem, problemy zaczynają nie mieć końca. Co więcej, Kayth znajduje w swojej komnacie dziennik manipulacyjnej i wpływowej kobiety podpisującej się jako A.B., który opisuje jej pełne przygód życie w tym złowrogim miejscu. Jednak kiedy pyta o nią innych mieszkańców pałacu, ci nie mają pojęcia, o kogo jej chodzi. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć coś na jej temat jest Bóg Nocy, niestety jest on w takim samym stopniu zagadkowy, jak i toksyczny. Kayth wyrusza w podróż po Podziemiu, by poznać tożsamość tajemniczej kobiety i jednocześnie dowiedzieć się wstrząsającej prawdy o samej sobie.
Kim jest A.B. i co się z nią stało? Co ukrywa Bóg Nocy? Czy przepowiednia wygłoszona dwieście lat temu się spełni?
I co najważniejsze – kto i w jakim celu odebrał Kayth wszystkie wspomnienia?
Witaj w Krainie Hadesa!


Zakończone
~*~

http://historiesztyletnicy.blogspot.com/
 Drugie życie Raven Black (Sztyletnica)

Główną bohaterką tego opowiadania jest Raven, zamknięta w sobie, pesymistyczna i trochę mroczna nastolatka. Jej życie nie jest normalne, ale stara się żeby było jak najbliższe temu które prowadza zwykli ludzie. Jej życie w ciągu kilku dni wywraca się do góry nogami. Raven dowiaduje się że jest dziedziczką wielkiej mocy. Nagle zostaje ona wciągnięta w sieć intryg, których nici zostały utkane tysiące lat przed jej narodzinami, i czy tego chce czy nie musi wziąść udział w grze która zaczęła się za czasów panowania faraonów.Maureen została mianowana na dowódcę straży przybocznej nowego króla Shryuko. Musi zebrać grupę ludzi, ale nie ma na to wiele czasu. Władca zaplanował wielki bal otwierający nowy etap jego życia. Czy kobieta poradzi sobie z zadaniem? Kto czyha na życie Milana? Kto umrze, a kto przeżyje? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź, gdy przeczytacie kolejny rozdział Dworskich Intryg. Zapraszam!Księżniczka Przeklętych (Rena)

Przeklęci
Uniknęli śmierci tylko po to, aby teraz żyć wiecznie
Para kochanków
Spotykają się w każdym wcieleniu tylko po to, aby ktoś znów ich rozdzielił
Złoty miecz,
którego nawet Twórczyni się boi
I Księżniczka,
która może to wszystko zakończyć
Wojna pomiędzy zwolennikami Twórczyni, a zwolennikami Księżniczki, niedługo się rozpocznie!
A ty, po której stronie staniesz?Sekret kruka (Aura)

Powiadają, że kruk jest ptakiem wiedzy, wróżby i proroctwa. Przypisują mu rolę strażnika tajemnic. Uznają za wybitnie spostrzegawczego, inteligentnego oraz bystrego, mogącego pełnić rolę towarzysza i posłańca dobrych, jak i tych złych wieści. Jednak, gdy szesnastoletnia Alicja zauważa nieustannie śledzącego ją kruka, za nic ma jego atuty. Zirytowana próbuje przegonić wielkie, czarne ptaszysko, ale bezskutecznie. Niewzruszony przysiada na płocie i obserwuje. Codziennie...
Jaki skrywa sekret?


http://martwi-shinigami.blogspot.com/2013/09/bilet-w-jedna-strone.html
Yellow Universe (Niofomune)

Świat musiał się zmienić, kiedy nagle część ludzi dostała przerażające parapsychiczne umiejętności – bo przecież kto chciałby za sąsiada kogoś, kto w pięć minut jest w stanie zamienić twój dom w malowniczą, romantyczną ruinę? Oczywiście mutanci nie zamieniają domów w ruiny, a przynajmniej większość z nich nie zamienia przynajmniej większości domów, ale ludzkość i tak woli mieć tak niebezpieczne jednostki na oku.
Poza tym w toku jest ustalanie czego właściwie chce ekscentryczny, uzależniony od słodyczy przywódca grupy buntowników „Pancernik”, który w wolnych chwilach zajmuje się włamywaniem do najpilniej strzeżonych więzień z taką łatwością, jakby chodziło o poobiedni spacer. Trudno też powiedzieć, dlaczego świat jeszcze nie implodował bez niezastąpionej obecności Samvela Batta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.