21 czerwca 2013

High fantasy

High fantasy – w utworach tego typu akcja rozgrywa się w wymyślonym lub równoległym świecie. Obecność stworzeń fantastycznych typu: smoki, krasnoludy, elfy itd.Opowiadanie o zwyczajnej nastolatce, która podążając za swoją nieudaną randką w ciemno wylądowała nagle w równoległym świecie i została ogłoszona inkarnacją starożytnej bogini. Teraz musi poradzić sobie z nową rolą i zdobyć zaufanie otaczających ją ludzi. Romanse, magia, przygoda, dylematy wyborów, skrajne emocje. Zapraszam do czytania!Nad królestwem Valley zawisły burzowe chmury. Rządzący nim władca - tyran zrobi wszystko, by utrzymać się na tronie. Nie powstrzyma się nawet przed wykorzystaniem mocy własnej wnuczki...
Leah Leblanc jest młodą czarownicą i dziedziczką niechcianej korony. W przeciwieństwie do okrutnego dziadka, radości nie przynoszą jej rzezie dokonywane na ludności królestwa. Ale cóż ona jedna może poradzić przeciwko potężnemu czarownikowi?
Niespodziewanie los krzyżuje jej drogi z buntownikami. Nagłe uczucie do wroga każe jej stanąć przed dylematem: ocalić Guardada Leblanca i pozwolić, by ten siał zniszczenie i mord, czy też przyczynić się do śmierci jedynego członka rodziny i pozwolić, by rebelianci przejęli władzę? Co w ostatecznym rozrachunku zwycięży? Miłość czy lojalność?


http://czerwony-piach.blogspot.com/
Czerwony Piach (Vessna)

Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo burza!


http://gra-pieciuset.blogspot.com/
Gra Pięciuset (Grieftain)

Tytułowa Gra to oś, wokół której kręci się opisywany świat. Kiedyś będąca jedynie rozrywką możnych, teraz stała się ważniejsza od rzeczywistości poza nią. Szczególnie istotna jest dla ludzi będących w niej pionkami – nie znając innego życia, istnieją tylko jako figury w aż nazbyt realnych rozgrywkach. Jednym z nich jest Katka, młody chłopak i jednocześnie narrator opowiadania, właśnie zaczynający swoją brutalną przygodę. Chociaż może wydawać mu się, że o toczących się zmaganiach wie już wszystko, nadal nie brał w nich udziału, czeka go więc mnóstwo niespodzianek.
 

http://hipnotyzerka.blogspot.com/
Hipnotyzerka (Mania Okumura)


Nikt nie może mieć wszystkiego. Nikt nie może być wiecznie szczęśliwy. Nie zawsze warto spełniać marzenia, bo mogą one doprowadzić do sytuacji, które odmienią całe życie. Czasami na lepsze, ale też czasami na gorsze. Gdy śnisz myślisz, że masz wszystko czego ci brak. Szczęście, miłość, spełniasz swoje najskrytsze marzenia. Lecz czasami wszystko w co wątpisz może okazać się prawdą, która zmieni twoje życie. Czy stanie się ono lepsze czy wręcz przeciwnie, wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie. Jednak nie zawsze wszystko jest dobre, nawet jeśli na początku tak się wydaje. Nie zawsze warto uciekać z prawdziwego życia i trafiać do krainy snu, bo tam nie musi być wcale tak pięknie. Ona bardzo dobrze się o tym przekonała.
 
 
http://kroniki-andalarskie.blogspot.com/
Kroniki Andalarskie (Beatrice)

Andalar to mityczna kraina leżąca w równie niezwykłym świecie. Jest to także niespokojne królestwo, którym od ponad dekady rządzi hrabia-uzupator. Zabił on poprzedniego króla i zasiadł na tronie, a od tego czasu w państwie panuje bezprawie, najemne hordy pustoszą miasta, zaś jedno złe słowo na władcę można przypłacić głową.
Istnieje stara przepowiednia zwiastująca nadejście Zwycięzcy, który uwolni lud od tyrana i sam zasiądzie na tronie Andalaru.
Niektórzy jednak nie wierzą w legendy.
Amalisalin Everrte ma siedemnaście lat. Jej rodzice zginęli w tajemniczych okolicznościach, gdy była dzieckiem, przez co trafiła na wychowanie do świątyni, stamtąd zaś uciekła, by wkrótce dołączyć do hanzy najemników. Amalisalin nie wierzy w proroctwa, nie liczy na poprawę sytuacji i nie wyczekuje z nadzieją Zwycięzcy, który ich ocali. Tak naprawdę lubi swoje życie, które może nigdy nie było doskonałe, ale mimo to w pełni satysfakcjonujące, więc nie chce go zmieniać.
Jednak bogowie najwyraźniej mają wobec niej inny plan.
   

http://krzywe-odbicie.blogspot.com/
Krzywe odbicie (CriminalEye)

Mirza Lothav jest utalentowanym Władcą Luster, który nie zdaje sobie sprawy z własnej potęgi. Dotychczas prowadził życie przeciętnego nastolatka: cieszył się chwilą, a swoją magiczną moc skrzętnie ukrywał. W wyniku nagłych zdarzeń zostaje jednak zmuszony do zamieszkania w Speculum – organizacji zrzeszającej ludzi potrafiących władać magią. Z początku nieufny wobec nieznanego otoczenia, powoli przyzwyczaja się do czarodziejskiego życia, zdobywa przyjaciół, a także obiera nowy cel – odnalezienie rodziców w świecie zmarłych. Niestety, najprawdopodobniej jedynym sposobem, aby tego dokonać, jest zdobycie przez niego Gran Mirall – legendarnego Zwierciadła. Czy będzie w stanie zmierzyć się ze wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie staną mu na drodze? Co więcej – czy będzie w stanie zapanować nad wyniszczającą mocą Lustra?


Magic is like destiny (Mania Okumura)Ludzie od wieków boją się magów. Traktują ich jak odrębny gatunek. Chowają się przed nimi w domach, wyganiają z miast. Są przerażeni mocą jaką oni władają. Są pewni, że prędzej czy później użyją jej by pozabijać ludzi bez zdolności do magii. Boją się, że magowie przejmą władzę.
Magowie uciekają. Kryją się. Jednak nie wszyscy tak postępują. Większość stworzyła własny kraj, ale też nie wszyscy w nim mieszkają. Nikt też nie wie, że na świecie jest osoba, która ma zażegnać konflikt miedzy magami i ludźmi.
 


http://my-royal-life.blogspot.com/
Moje ''królewskie'' życie (Paula)


Dawno temu, gdy na świecie żyły jeszcze smoki, jednorożce, elfy i inne stworzenia, urodziła się następczyni tronu królestwa Arivii. Księżniczka miała przejąć władzę i rządzić Arivią, takie miało być jej przeznaczenie, lecz czy ktoś zapytał ją o zdanie? Może ona wcale nie chce być królową! Nie chce poślubić kogoś, kogo nawet nie zna! Co się stanie, gdy Eileen postanowi posmakować innego życia i stać się zwykłą dziewczyną? Historia taka jak wszystkie, a jednocześnie zupełnie inna...http://ofiara-wrozek.blogspot.com/
Ofiara Wróżek (Carmen)

Przekonaj się na własnej skórze, jak bardzo baśnie kłamią. Jak bzdurne są opowieści, w które wsłuchiwaliśmy się z zapartym tchem w dzieciństwie. Może to i przykre, ale wszystko to było łgarstwem. Okrutną kpiną z naszych drobnych, łaknących piękna i dobra serduszek. Niepożądanym śmiechem z czegoś, z czego nie powinno się śmiać. Z bólu. Nigdy nie powinno się kpić z bólu. Nadchodzi znienacka, wchodząc w nasze życie i często zakańczając je. Burząc psychikę i ludzkie uczucia. Niszcząc sumienie i litość, która - wbrew pozorom - jest dana każdemu. Ale kto najlepiej sieje ból? Kto został stworzony do brutalnego wysysania życia z ludzkich powłok? Kto ma za zadanie zabijać powoli, okrutnie i sadystycznie?
Wróżki.
Możesz chcieć je spotkać, zobaczyć na własne oczy. Możesz chcieć poczuć przyspieszone bicie serca na widok złocistej urody i delikatnego uśmiechu.
Możesz cierpieć w męczarnia do czasu aż z bólu sam się zabijesz.
A Ty? Chcesz spotkać Wróżkę? Zrób to i - co najważniejsze - postaraj się wyjść z tego spotkania żywym.
 

http://www.opowiadaniafantasyz.blog.pl/
Opowiadania Fantasy z Krainy Grozy (Rocky Drago)


Opowiadania, osadzone w realiach świata fantasy, pełnego magii, elfów, smoków oraz mniej, lub bardziej heroicznych czynów, których bohaterami dwaj najemnicy – skazany na banicję, beztroski elf Ervill, oraz jego przyjaciel Avaret, będący głosem rozsądku w tym zabójczym duecie, człek mężny i honorowy, nie wahający się podjąć słusznego działania. Podczas ich włóczęgi przychodzi im się zmierzyć z nie lada problemami, przybierajacymi nierzadko ludzką twarz.


Opowieści zza Szafy (Wiedźma Tailtiu)


Wśród elfów, trolli i jadowitych gadów rozegrają się wydarzenia mające już na zawsze zmienić porządek wszechświata. Gdy umiera król, zwykle wznosi się okrzyk "Niech żyje Król!", lecz nie w Irrassus. Imperium ogarnia szał wojny pomiędzy dwiema rasami. Protektor państwa wciąż jest pogrążony w żałobie po stracie syna. Pojawiają się plotki o powrocie Upiornego Wędrowca, zawsze i nieodmiennie będącego przyczyną końca świata. Przyjaźń okazuje się równoważna zdradzie. Ucieczka, pogoń, sojusznicy, wrogowie... I Volontaire, bandyta o niecodziennym podejściu do moralności, którego nie można zaliczyć do żadnej ze stron.


Osamotniona dusza (Kronikarka Melodii Serc) 


Pokój. Tutaj brak rozlewu krwi czy to intryg. Tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Jak jest naprawdę, przekonują się nieliczni. Pierścień składa się z Czterech Wybrzeży – Północnego, Południowego, Wschodniego i Zachodniego. W tym ostatnim rozpoczyna się rewolucja, utożsamiając się z Dziećmi Duchów.
W obieg puszczono wieść o rzekomej śmierci królewny Inez. Elfy, krasnoludy, smoki, pegazy, feniksy – wszyscy są zdruzgotani. Prawie nikt nie wie, że Ilis nie wypełniła zadania i zamiast zamordować dziecko, wychowała je. Król wysyła patrole w pościg za nimi, a Inez odkrywa w tym czasie swoje prawdziwe ja. Przepowiednia jest jednoznaczna. Czy aby na pewno?
„Ona poprowadzi ostatnią wojnę naszego rodu,
Ona jest zapowiedzią krwi i śmierci żniw.
Ona ma nosić w swym łonie smocze dziecko”.


http://ostatnitaniec.blogspot.com/
Ostatni taniec (seoanaa)


Sam od niepamiętnych czasów jest sierotą. W jej życiu panuje chaos związany z ciągłą walką z demonami. W tym życiu towarzyszy jej Śmierć, który przez drobne kłamstewka, zataił przed nią wiele tajemnic. Ale czego można spodziewać się po kłamcy i oszuście? Czy po tym wszystkim będzie potrafiła wziąć się w garść i spełnić swoją prawdziwą rolę jakie życie dla niej przygotowało?
http://samirlih.blogspot.com/
Samirlih – opowiadania ze świata (Tiamat)

Samirlih jest spokojną krainą na uboczu. Wszystko zmienia się, gdy do akcji wkraczają trzy siostry - Tiamat, Inanna i Attar. Trzy smoczyce-boginie postanowiły zabić nudę kosztem harmonii w Samirlihu, wprowadzając powoli chaos w cztery światy łączące się w jeden. Mieszkańcy poszczególnych światów nie wiedzieli wcześniej o istnieniu pozostałych. Rozpoczyna się chaos i wojna. Bogowie dawno usunęli się w cień, by odsunąć od siebie zagrożenie. Nikt nie jest na tyle potężny, by przeciwstawić się siostrom.
I jest tylko jeden sposób, by przerwać ich śmiertelną grę. Tylko jedna osoba może przeszkodzić smoczycom i wygnać z dala od czterech światów. Ale co jeśli... ta osoba tego nie wie?


http://trwalosc-pamieci.blogspot.com/

 Trwałość pamięci (Shetani)


Czym jest dzień, jeśli nie cyklem konfliktów pomiędzy dobrem a złem?
Kiedy podejmujesz tę decyzję, kiedy postanawiasz odrzucić to co wygodne, to co bezpiecznie i to co większość nazywa zdrowym rozsądkiem, to tylko początek drogi. Drogi, która może wznieść na wyżyny, bądź zaprowadzić na samo dno.
Walczysz z przeciwnikiem, którego nie możesz zobaczyć, ale możesz poczuć jak miażdży cię, doprowadzając do szaleństwa.
Twoje lęki i wątpliwości, wszystkie razem, gotowe by zmieść cię z powierzchni zmieni. Ale nie trać nadziei, mimo że nie są one łatwe do pokonania, to nie znaczy, że są niezwyciężone.
Pamiętaj, dążysz do celu. To bitwa pomiędzy tobą i twoim umysłem. Pamiętaj o co walczysz. Ale nie zapominaj kim jesteś i kim chciałeś zawsze być.
Twój przeciwnik ciągle poszukuje słabego punktu, tej małej rzeczy, na którą zapomniałeś się przygotować.
Wtedy właśnie jest czas by wystąpić naprzód i dumnie stawić czoła swojemu wrogowi, jakim jesteś ty sam.
 

http://utracony-tron.blogspot.com/
Utracony tron (Jaenelle)


Miranda utraciła wszystko – tron, rodzinę, przyjaciół i wiernych doradców. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie pamięta, co działo się z nią przez ostatnie dwa lata, podczas których władca Imperium Vuur włączył Armandar do swojego państwa.
Królowa, ostatnia żyjąca przedstawicielka rządzącego od wieku rodu Tariniusów, nie ma zamiaru się poddać i skazać kraju na powolną zagładę. Wraz z Gelu, elfim wojownikiem wygnanym z królestwa Ilathis, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by zyskać sojuszników, którzy pomogą jej odzyskać utracony tron oraz powstrzymać króla Cuthberta przed przejęciem władzy na całym kontynencie.
Gelu nie wie jednak, jak wielkie zadanie spoczywa na jego barkach, ponieważ ma do odegrania znacznie większą rolę niż początkowo przypuszcza. To jego wybory zadecydują o dalszym losie świata.
 

Wilcze Dzieje (MlodaLarwa)


Wielka Puszcza podzielona została pomiędzy zwaśnione watahy lykan. W podbitej kolonii na Lodowych Pustkowiach w żyłach rdzennych mieszkańców wciąż płynie ta sama krew, a serca rwą się do buntu. Skłócone wilcze sfory stają w opozycji do samozwańczych opiekunów Drzewa Przodków i wszczynają rebelię.
Co dzieciom lasu przyniesie splugawienie świętych ziem bratobójczą walką? Czy w każdym świecie wojny religijne są nieodłącznym elementem i przyczyną wszelkich krzywd?
 

Wojna Smoków (Sen Chu)

Smoczy jeźdźcy... Niegdyś darzeni szacunkiem, wzbudzający lęk w nieprzyjacielu, zaprawieni w boju żołnierze gotowi oddać życie za niewinnych. Teraz popadli w niełaskę, zostali wybici lub zniknęli, a wraz z nimi smoki - potężne, straszliwe bestie, siejące strach w sercach nawet najtwardszych z mężów. Nikt już nie pamięta ich bohaterskich czynów; jedynie stare, zakurzone księgi w opuszczonych zamkach i rzadko odwiedzanych księgozbiorach...
Żaden człowiek jednak nie spodziewa się, że wraz z nadejściem ciemnych, burzowych chmur, nadejdą także mroczne dni przepełnione bólem, okrucieństwem i strachem przed siłą, której nikt nie jest w stanie powstrzymać.
Nikt prócz smoczych jeźdźców.
I gdy mieszkańcy Uralii tracą wiarę w lepsze jutro, pojawia się nadzieja - zwykła dziewczyna i młoda smoczyca; obie uczące się zasad świata, którego do tej pory nie znały i przygotowujące się do czegoś znacznie większego niż wspólne latanie pod gwiazdami.
Do wojny, gdzie główną rolę odegrają zapomniane przez świat bestie i ich panowie.
Do wojny smoków i ich jeźdźców.


Zakończone
~*~

http://no-rules-in-my-world.blogspot.com/
Świat bez zasad (Kwas.†)

Czasem ciekawość jest zła, a nieuważne działania mogą spowodować lawinę wydarzeń. Historia nastolatków zmagających się z koszmarem, który stał się rzeczywistością. To już nie jest sielanka. To jest codzienna walka o przeżycie. Kim się stajemy, gdy odbiorą nam NAS?


http://under-my-skin-nol.blogspot.com/
Under my skin (Nolca Nol) 


Nowego istnienia przyjście blask zapowiada.
Gdy świat pokryje osłona nocy,
z nieba wystrzeli strzała jasna.
Świetliste piętno będzie mu towarzyszyć,
wróżyć nowy świt, zwiastować zmiany.
Przeznaczenie jego zapisane w gwiazdach,
od setek lat przepowiadające nadejście.
Lecz wraz z nim powróci wojna,
do tego czasu na wieki uśpiona.
Nowe istnienie będzie nowym początkiem.
Jego wybór: dobrym czy złym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.