21 czerwca 2013

Dark fantasy


Dark fantasy to podgatunek łączący ze sobą fantasy i horror. Należy zauważyć, iż dzieła zaliczane do tego gatunku, są często kwalifikowane jako horror lub fantasy w zależności od tego, których cech posiadają więcej. W konsekwencji terminem dark fantasy określa się często dzieła dające się śmiało zaliczyć do bardzo różnych gatunków.
  

http://czarna-aureola.blogspot.com/
Czarna Aureola (Nefilim a)

W Nowym Jorku już od dłuższego czasu słychać pogłoski o istotach, które rzekomo przywędrowały z innego wymiaru. Cynthia Lower, siedemnastoletnia dziewczyna mocno stąpająca po ziemi, nie chce w to wierzyć i twierdzi, że to kolejna próba zmanipulowania i nastraszenia ludzi przez media. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego sierpniowego popołudnia staje się świadkiem przybycia kilkudziesięciu członków legendarnej rasy na Ziemię. Od tej pory życie płata jej różne figle, z których najgorszym i zarazem najpiękniejszym jest miłość. Przypadkiem odkrywa tajemnicę przybyszy z nieznanego świata i zostaje uwikłana w sprawę, która może kosztować ją życie. Komu może zaufać? Czy będzie w stanie wszystko dla Niego poświęcić? A co, jeżeli najbliższa jej osoba, wyda ją? Jedno jest pewne... właśnie zaczęła się walka o przetrwanie.


http://chaosu-granice.blogspot.com/
Granice Chaosu (Nearyh)

Lostar to świat wprost wrzący od krążącej tuż pod ziemią magii. To ona jest siłą, która napędza tamtejsze życie, definiuje losy prostych ludzi oraz wpływa na każdy, nawet najdrobniejszy aspekt codzienności. Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę.
Magia, szukając ujścia, grozi kolejnym – trzecim już – Wielkim Wybuchem. Uczeni magowie mają powody sądzić, że to uderzenie może być ostatecznym, takim, które zniszczy cały Lostar, a na pewno całe życie na tych ziemiach. Potrzeba cudu, by powstrzymać zagładę, natomiast do spełnienia cudu niezbędni są śmiałkowie kpiący sobie z niebezpieczeństwa.
Gdy trafia się taka grupa, nadworny mag nie zastanawia się zbyt długo – zaczyna wcielać w życie swój ryzykowny plan, wierząc, że w Lostarze istnieją takie siły, których egzystencji jeszcze nie zgłębiono, a które mogą mieć wpływ na losy świata.
Czy zdołają wygrać wyścig z czasem, nie tracąc przy tym życia?


http://kroniki-gold-feather.blogspot.com/


„Zaczęło się od straty i skończy się na stracie.”
Rosen przeżywa swój mały kataklizm: Jej ojciec ginie w niewyjaśnionym ataku dzikich psów, zaraz po tym jak jej ukochany rzuca ją bez jasnego powodu.
Rozbita dusza dziewczyny wydaje się być odporna na jakiekolwiek próby scalenia.
Tymczasem w Gold High pojawia się nowy uczeń Robin Gelles, a w okolicznych lasach nocami słychać wycie.
Jakie tajemnice tak naprawdę nie mogą wyjść na jaw?
Dlaczego Ojciec Rose zapłacił za nie najwyższą cenę?
I nade wszystko, dlaczego dziewczyna ma wrażenie, że nic tu nie pasuje?
„Wilki nie atakują bez powodu...”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.