20 czerwca 2013

Antyutopia


Antyutopia (utopia negatywna) – utwór przedstawiający społeczeństwo przyszłości, którego organizacja polega na ograniczaniu wolności jednostki poprzez całkowite podporządkowanie jej systemowi władzy.


http://www.now-the-world-is-gone.blogspot.com/

Nazywam się Kaya Lucianda Donevane i mam szesnaście lat. Jestem mieszkanką Północy. Minęło dziesięć lat od wybuchu bomby termojądrowej na południu naszego kraju, Créapiti, podczas wojny o władzę. Dziś nasze społeczeństwo dzieli się na dwie części. Jedną, tą na północy zamieszkujemy my. Nazywają nas Północnymi. Niczym nie różnimy się od ludzi, którzy zamieszkiwali te tereny kilkaset lat temu, przed Trzecią Wojną Światową. Nie jesteśmy skażeni. Nie jesteśmy chorzy. Dlatego jesteśmy od nich oddzieleni. Mogą z łatwością zrównać nasze społeczeństwo z ziemią. Mogliby, gdyby nas nie było tak dużo i gdybyśmy nie byli na to przygotowani. Każdy z nas szkoli się na przyszłość. Jesteśmy strażnikami, doktorami, nauczycielami… Niestety nie mamy zbyt dużej kontroli nad tym, co dzieje się po drugiej stronie. Południowi rosną w siłę. Pewnego dnia mogą tu wkroczyć i zabić nas wszystkich. Szkolenie zaczynamy w wieku szesnastu lat, a kończymy gdy mamy dwadzieścia. Ja rozpoczynam je w przyszłym miesiącu. Wiem już kim chcę zostać. Pójdę na mur jak moi rodzice. Dziewczyny z mojej szkoły chcą sobie znaleźć jakąś łatwą pracę, prawdopodobnie źle płatną. Mi zależy na przyszłości, ale wszystkie moje plany mogą legnąć w gruzach, jeśli tylko Południowi wymkną się spod kontroli. Co raz częściej słyszę szepty rodziców, że coś się dzieje. Już prawie nie widzę ich uśmiechniętych. Mają dosyć niebezpieczny zawód. Dlatego chcę robić to samo. Moje życie jest zbyt nudne.
 

http://ostatniswit.blogspot.com/
Ostatni świt (Mlle Azura)

Świat po zakończeniu II wojny europejskiej niczym nie przypomina swojego poprzednika. Ludzie żyją w ciągłym strachu o siebie i bliskich, rodziny są rozbite i egzystują małymi grupkami na różnych kontynentach, a w większości ocalonych państw panują rządy skrajnie autorytarne. Jedynie Versetia – wielkie państwo powstałe w dawnej Skandynawii – pozostaje wolne od podobnych absurdów. Tylko tam społeczeństwo nie jest terroryzowane i uciskane...
Dwudziestodwuletni mężczyzna próbujący odnaleźć zaginionego brata. Młoda wojowniczka szukająca sensu życia i prawdy o sobie. Co się stanie, gdy zderzą się dwa kompletnie różne światy, tym samym mieszając się w wir tajemnic, intryg i kłamstw?
 


W Otchłani Mrocznego Świata (Caroline Cypher)


Sezon I:
Co zrobisz, gdy cały świat zostanie ogarnięty zarazą, gdy ludzie o magicznych mocach odwrócą się od reszty cywilizacji i zaczną knuć wielki spisek, a bestie za murami spróbują się przedrzeć, by skosztować ludzkiej krwi? Zobacz poświęcenie, odwagę i niezwykłe decyzje jednej dziewczyny, która by ratować brata wstąpiła za niego do straży... więc... jakbyś poradził sobie w Objęciach Mrocznego Świata.


Sezon II
Nigdy nie mówiłam, że uda Wam się, wyjść z tego cało. Nawet jeżeli przeżyjecie, nie wrócicie tacy sami... Co się stanie, gdy młodzi, jak i bardziej doświadczeni, wyjdą na powierzchnię? Gdy zacznie się prawdziwa walka o przetrwanie? Starsi strażnicy, chcący tylko przeżyć, dzikie stworzenia, łaknące krwi, Wyklęci, szykujący plan zniszczenia świata. Mrok ogarnął planetę, nie ma wyjścia, nie ma odwrotu. A ty... co byś zrobił w Otchłani Mrocznego Świata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Barmanki upominają, aby nie śmiecić (tj. nie zostawiać spamu), ponieważ ciągłe latanie z miotłą i mopem jest męczące.